Dnes 13.5.2012 jsme se s Derinkem zůčastnili zkoušek dle NZŘ konktrétně zkoušky ZM (základní minimum)

Nervózní jsem byla zase jako blázen a i když si pořád dokola říkám, že nebudu, nefunguje to.

Pozdvižení jsem tentokrát měla už na nástupu, kdy jsme nemohli kvůli identifikaci psa najít čip. Nakonec se ukázalo, že je na levé straně krku, ale zrovna v místě, kde má Derinek kovový obojek. Ten jsme nadzvedli a konečně jsem zaslechla ono pípnutí čtečky. Ještě že je Derinek hodný a nevyváděl, protože já měla nervy napnuté jak špagáty.

Poté začala hned poslušnost a my šli na řadu jako druzí. Derinek vyšel docela zvesela, a protože je poslušnost na ZM krátká, tak jsme ji zvládli pouze se ztrátou 3 bodíků tudíž ohodnocení 47bodů.

Pak se chvíli čekalo, než nám "zestárnou" stopy na stopařské speciály. Když už jsme dorazili na místo, tak jsem jen kroutila hlavou jaký terén to pan rozhodčí vůbec schválil Překvapený Něco jako tráva, ale o hodně hustší, krok se v tom nedal udělat a vysoké to bylo mě nad kolena. Prostě příšernost příšerná... v tomto období ale asi není moc na výběr, a protože zkouška je od slova zkoušet, tak hurá do boje. No co Vám budu povídat, spíš se to podobalo spásání trávy, ale naštěstí se Derinek držel ve stopě, lomil a i předmět našel (to já s tím měla větší problém- prostě jsem ho v té vysoké trávě neviděla ) a tak jsme jako "cenu útěchy" obdrželi 36 bodů.

Hned po stopách následovaly obrany. Pan rozhodčí chtěl, abychom po ose došli od první makety až k páté a tam teprve začali. Pro někoho dobré pro někoho ne. Já si během chůze lehce usměrňovala Derinka, aby stále nečuměl na rozhodčího, ale i tak jsem si vůbec nebyla jistá, že tu pátou oběhne. Ještě než sem ho na maketu vyslala se stále otáčel a koukal směrem k figurantovi. Velké překvapení pro mě ale bylo, když to Derinek vyfikl jako starý mazák.... Mrkající No abych to zkrátila zákusy OK, pouštěčky také, jen lehké ždíbnutí po nich a tak celkem 47 bodů.

Jsem spokojená. Když jsem se odhlašovala z oddílu obrana tak i pan rozhodčí mi řekl, že vůbec nevěřil, že by Derinek splnil revír- překapený byl i on Smějící se

Teď si asi dáme s bíláčkem malé výcvikové prázdniny- čekají nás nějaké výstavy a mě státnice, ale nebojte ne na moc dlouho, protože nevím jak Vy, ale já se na další zkoušky těším !!!!