Dnes 24.6.2012 jsme si s Derinkem a kamarádkami ze ZKO Libeň udělali výlet do Turnova, kde probíhal 15.ročník závodu "Jizera". Pro nás s Derinkem to byla úplná premiéra a i když jsme se těšili, nervíky to byly- konkurence 12.ti psů.

Po nahlášení a zápisu jsem si vylosovala č.22, což je už od školy pro mě šťastné číslo, tady to ale znamenalo, že jdeme na poslušnost jako předposlední. No jednu výhodu to mělo- mohla jsem sledovat, jak vše probíhá Mrkající

  Poslušnost nám celkem vyšla i když nějaké chybičky se našly. Malé nepřesnosti a hlavně Derinek s aportíkem nepředsedl a tak jsme obdrželi celkem 42 bodů. Měli jsme stejný počet bodů jako závodník na prním místě, ale protože za aportík "pouze" 7 bodů- museli jsme se smířit s druhou nejlepší poslušností z oněch 12.ti závodníků. Beru to jako super úspěch !!! Usmívající se

 

  Po poslušnosti následovaly obrany. No řeknu Vám, že to bylo dost drsné- před námi se diskvalifikovali 4 psi a všichni na revíru. Moje obavy byly veliké - Derinek nikdy neviděl plátěné žluté makety na louce.... Do toho se na oné louce venčila háravá fenka a to si myslím, že bylo ono úskalí diskvalifikovaných psů.

Nicnéně s chutí do toho a půl je hotovo....mávla jsem na rozhodčího jako že jsme připraveni a boj začal. Derinek měl chuť do vyběhnutí, nebral směr maketa, ale pak šup šup už si to ňufal po zemi... Myslela jsem že mě omejou Zamračený  Pak ale jakoby mu svitlo a uvědomil si co má dělat a napálil to přímo k maketě. Oběhl jednu a natáhl to k figurantovi a začal vyštěkávat. Hurá to nejtěžší jsme měli za sebou. Pak už jen přepad a hladké a bylo to. Pan rozhodčí byl ale velmi přísný a za revír nás obodoval pouze 2 body a tím nás připravil o celkově 4.místo Plačící No nevadí i to 7.mé je moc hezké na to, že to byl Derinkův první závod ve věku 20 měsíců !!!

Další součástí tohoto závodu bylo zadržení přes řeku Jizeru. Pes musel přeplavat a zadržet a psovod měl na výběr- buď plavat se psem a nebo použít připravenou loďku a přeručkovat. Já zvolila druhou možnost. Pro závodníky kategorie ZM to bylo nepovinné, ale my chtěli využít této šance a tak jsme se chytili příležitosti. Derinek to zvládl víc než na výborně, za to já jsem ho málem lodí přejela... Překvapený  Ještě že trénujeme záchranařinu- na jedné fotce je vidět, jak bere Derinek lano od lodě do tlamičky a chce nás vytáhnout  Mrkající  Musím říct, že mě velmi mile překvapil a já jsem moc spokojená.

Byl to super den a my si to moc užili !!! Jsem ráda, že mě děvčata z Libně "zlanařily". Holky dík. Smějící se

Fotečky si můžete prohlédnout zde