Alánek - DSCN0033.jpg (normální)Alan Aricent CS

narozený 19.11.1992  † květen 2004

matka: Arisa

tetovaci číslo: 49

DKK nezjištěno

vada exteriéru

Zkoušky: ZOP, ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2, IPO1, IPO2

Pro mě báječný kamarád a nejlepší pes na světě!!!

Jak to začalo

Už od dětství jsem chtěla psa, ale rodiče mi ho nechtěli povolit. Když mi bylo 16 let tak se mi podařilo přesvědčit otčíma o tom, že jsem již dost stará a dost zodpovědná na to, abych se o psa dokázala postarat. Otravovala jsem tak dlouho, že nakonec svolil a potají jsme domů na vánoce 1990 přivezli Německého ovčáka Arga. Ten měl však nešťastný osud a po pár měsících a po našem urputném boji o jeho život podlehl psince. Byla jsem na tom psychicky dost špatně a tak mamka svolila, že nového psa ano, ale menšího. To já nechtěla. Žadonila jsem tak dlouho, až moje máma jednou pronesla:" Až si dostuduješ pořidˇ si třeba slona" v té době jsme si ale obě myslely, že půjdu na vysokou. Tímto rčením se ale stalo to, že jsem začala shánět "náhradu" za Askouška.Alánek - DSCN0038.jpg (normální)

Jednoho odpoledne jsem v zaparkovaném voze u nás na sídlišti zahlédla krásného velkého černého psa. Vypadal jak Německý ovčák, ale měl užší čumák a byl hodně chlupatý. Řekla jsem si, toto chci! Dalo mi dost práce než jsem zjistila co je to za plemeno a jak ho sehnat. Nakonec jsem od poradkyně chovu zjistila, že plemeno se jmenuje Belgický ovčák a že je to černá varianta s názvem Groenendael. Tato paní mi dala asi 4 adresy majitelů, co zrovna měli štěňátka. Všem jsem napsala, ale nejvíce se mi líbil dopis od pana Pochylého z Karviné, který mi v několikastránkovém dopise popsal jak štěňátka papají, kakají, spinkají a dělají prostě vše, co štěně dělat má. Rozhodnutí bylo jasné - jeli jsme si pro něj do Karviné v době, kdy jsem před sebou měla maturitu a už jsem věděla, že žádná další studia se nekonají. Dala jsem si Alánka k narozeninám a přivezla jsem si ho z Karviné jako první štěňátko vzané od maminky dne 31.12.1992. Pan Pochylý byl hrozně hodný a svědomitý majitel a když mi psa dával, tak měl v očích slzy. Dlouho, dlouho jsem mu posílala fotky a i přijela na návštěvu a on byl vždy moc vděčný. Jsem ráda, že jsem si Alíska koupila právě od něj. Děkuji.

Alánek - DSCN0227.jpg (normální)Dnes už jen mohu vzpomínat, ale na 100% vím, že na tohohle úžasného psího kamaráda nikdy nezapomenu. Bohužel podlehl ve svých 11 letech zákeřné rakovině, zrovna v době, kdy jsem byla těhotná a o to horší to pro mě bylo. Moc jsem si přála, aby poznal moji malou dcerku Korinku, ale nestalo se tak...  Alánku doufám, že je Ti v psím nebíčku dobře - posílám Ti tam velké podrbání a pusu !!!

Ještě pár fotek, co se dochovaly, můžete shlédnout zde